Spam Filtering در سرویس ایمیل به چه معناست ؟

بی شک، یکی از عمده مشکلات کاربران اینترنت و سرویس ایمیل، اسپم ها و یا به زبان ساده تر ایمیل های ناخواسته می باشد که در سرورهای اشتراکی با محدودیت فضای میزبانی، باعث بروز مشکلات عدیده ای خواهد بود چرا که باعث می شود با پر شدن فضای میزبانی، ایمیل های جدید و گاهاً مهم برگشت خورده و به دست کاربر نرسد. یکی از بهترین و کارآمد ترین راه ها برای عدم دریافت این ایمیل های تبلیغاتی و ناخواسته، اعمال فیلتر بر روی آدرس های ارسال کننده این گونه ایمیل ها می باشد.

قبل از توضیح اسپم فیلترینگ شاید برای اکثر کاربران این سوال پیش بیاید که اصلا Spam  چیست ؟

اسپم یک ایمیل یا پیام الکترونیکی است که بدون درخواست کاربر برای افراد بی شمار ارسال می گردد.
بدون شک شما نیز تعداد زیادی از این ایمیل‌های ناخواسته دریافت کرده‌اید. بعضی ادعا می‌کنند که شما را به سرعت ثروتمند می‌کنند، بقیه قول محصولات یا خدمات جدید را می‌دهند، بعضی فضایی از صندوق پستی شما را اشغال می‌کنند و از شما می‌خواهند که ایمیل را به بقیه ارسال کنید یا وب‌سایت مشخصی را ببینید. در جامعه اینترنتی ایمیل های بعضاً تجاری ناخواسته، “اسپم” نامیده می‌شوند. اسپم علاوه بر مزاحمت برای استفاده کنندگان اینترنت، بطور جدی بازدهی شبکه و سرویس‌دهندگان ایمیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

موثرترین روش که در حال حاضر برای  توقف Spam  وجود دارد، استفاده از نرم افزارهای  فیلترینگ اسپم است. این نوع برنامه ها، کلید واژه های خاصی را در خط موضوع پیام، بررسی و در صورت شناسائی ایمیل به عنوان اسپم، نامه الکترونیکی مورد نظر را حذف می نمایند. برنامه های فیلترینگ اسپم، کلید واژه های مورد نظر را Spell  و آنان را شناسائی می نمایند.  برای  Spell یک کلید واژه، روش های متعددی وجود داشته و در برخی موارد ممکن است فرآیند  Spelling نتایج مطلوبی را به دنبال نداشته و باعث حذف نادرست نامه هائی گردند که تمایل به دریافت آنان را داشته باشیم .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =