WCF RIA Services چیست ؟

WCF که سابقا با عنوان Indigo شناخته می شد، یک Runtime و مجموعه ای از روابط برنامه نویسی کاربردی (Api) در چهارچوب کاری NET. است که از آن برای ساخت برنامه های کاربردی سرویس گرا  (service-oriented applications) استفاده می شود.

سرویس های WCF RIA  بخش جدیدی از چهارچوب نرم افزاری NET 4. و Silverlight 4 می باشد که این اجازه را به برنامه نویس می دهد که فارغ از نوع خط حامل سرویسها برای تبادل اطلاعات با کلاینت، منطق ارتباط و یا نوع دسترسی به اطلاعات، در کوتاه ترین زمان برنامه های کلاینتی تحت Silverlight تولید نماید.
WCF RIA  به شما کمک می نماید که یکسری کد در سمت سرور ایجاد نمائید، اما در سمت کلاینت نیز کدهای متناسب و متناظری وجود دارد که نیاز شما به تکرار کدها و یا کدنویسی تحت کلاینت برای دسترسی به اطلاعات سمت سرور را مرتفع می سازند.
در سمت سرور، WCF RIA  به شما اجازه می دهد تا نوع سرویسها، تنظیمات دامنه و منطق پشتیبانی را مشخص نمائید. در سمت کلاینت، سرویسهای WCF RIA  کلاسهای مربوطه را تولید کرده که به شما این امکان را می دهد که به وسیله تنظیمات مشترک که از سمت سرور در کلاینت اعمال شده، به راحتی به سرویسهای فوق دسترسی پیدا کنید. این ارتباط به وسیله منطق اعتبار سنجی و دیگر کدهایی که بین سرور و کلاینت به اشتراک گذاشته می شود، بهینه می گردد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =